Ostatnio dodane

Rzeczy niezbędne w biurze: koszulki na dokumenty

Koszulki na dokumenty są bardzo wygodną formą ich przechowywania. Chronią papier przed uszkodzeniami i zabrudzeniem, a przy tym można je zawsze włożyć do segregatora, nie niszcząc przy tym dokumentów dziurkaczem. Folie mają bowiem specjalne otwory i występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu zawsze można dobrać odpowiednią do naszych potrzeb. Ponieważ koszulki na dokumenty są często stosowanymi w biurach produktami, warto dowiedzieć się o nich więcej! Najpopularniejsze koszulki to te zwane groszkowymi. Oczywiście, niektórym może się zdawać, że podobne folie nie posiadają różnych rodzajów, ale osoby te są w błędzie – jest bardzo dużo różnych form koszulek, które dzielą się ze względu na kolor, format, a nawet na sposób zamykania. W dobrych sklepach papierniczych można spotkać je wszystkie. A jest tego cała masa!

 

Jak już wspomniano, koszulki groszkowe są najpopularniejsze. Chodzi tu o koszulki bezbarwne, a jednocześnie nie do końca przejrzyste – dzięki temu nie widać śladów palców, odbitych na ich powierzchni. Jeśli pragniemy bez wyciągania móc czytać wyraźnie różne dokumenty, to wybieramy wówczas drugi rodzaj – popularnością ustępujący tylko tym groszkowym – a są to koszulki bezbarwne krystaliczne. Ale to nie wszystko.

 

Koszulki mogą posiadać otwór na górze lub z boku. Można również znaleźć takie, które posiadają połączony otwór i na górze, i z boku – dzięki temu bez wyciągania dokumentu można coś na nim dopisać. A format? Najpopularniejszy jest ten A4, ale koszulki na dokumenty produkowane są również w wielkości A5, A3, A2, a nawet B4. Prócz folii bezbarwnych, istnieją również kolorowe – dzięki temu łatwo można je grupować i dopasowywać do kolejnych działów. Jeśli ktoś nie potrzebuje aż tak wielkiego oznaczenia, kolor jest umieszczany także na brzegu. Osoby, które wybierają podobne koszulki mogą również zdecydować się na te zawierające indeks. Warto przyjrzeć się projektom Leitz Vivanto, Bebop lub Combifile – są niezwykłe. Powstają również koszulki na dokumenty o różnej pojemności oraz o różnym sposobie zamykania (na przykład z klapką). Wybór jest naprawdę duży! Koszulki na dokumenty zamówić w sklepie Alibiuro.pl

O nas

logo-footer

Najczęściej czytane

Teczki do przechowywania dokumentów
Jak wybrać idealny zszywacz?
Rodzaje taśm spotykanych w biurze

Świeże newsy branżowe

Artykuły biurowe - gdzie przechowywać?
Skoroszyty – nieocenione w każdym biurze
Jak poprawiać błędy w pisanym tekście?
© Copyright eartykulybiurowe.pl | All Rights Reserved.