Ostatnio dodane

Skoroszyty – nieocenione w każdym biurze

rodzaje skoroszytów na dokumentySkoroszyty są prostym z pozoru elementem wyposażenia biurowego, który pozwala jednak na zachowanie w swoich papierach i dokumentach naprawdę wysokiego porządku. Są to zwykle okładki wykonane z plastiku lub kartonu które posiadają mechanizm dzięki któremu można w nie wpinać kartki albo koszulki. Ich zadania mogą być najróżniejsze. Pozwalają na przechowywanie poszczególnych dokumentów przez stosunkowo krótki czas albo też archiwizowanie ich na wiele lat. Świetnie sprawdzają się także w czasie szkoleń, bowiem można za ich pomocą uporządkować wszystkie swoje materiały edukacyjne. Niekiedy do korzystania z nich potrzebny nam będzie dziurkacz.

Na rynku dostępne są również skoroszyty zaciskowe albo maxi - np. na alibiuro.pl, w przypadku których nawet takie narzędzia nie są już wymagane. Największą popularnością cieszą się obecnie skoroszyty z tworzyw sztucznych. W większości przypadków przednia okładka jest przeźroczysta, natomiast tylna – nie. Standardowy skoroszyt jest w stanie zmieścić w sobie 200 kartek o formacie A4, przy rozstawie otworów 8 cm. Sama "obsługa" skoroszytów nie stanowi żadnego problemu, bowiem wystarczy jedynie umieścić kartki w specjalnych wąsach, a następnie docisnąć. Warto jednak wiedzieć, że na rynku spotkamy się obecnie ze znacznie bogatszym wyborem skoroszytów. Najczęściej są one wykonywane z materiałów takich jak PCV czy polipropylen, ale nierzadko spotyka się również skoroszyty kartonowe – różnią się one nieco kolorystyką. Karton nie jest przezroczysty, przez co nie ma w tym przypadku możliwości zobaczenia pierwszej kartki bez otwierania skoroszytu. W celu zwiększenia praktyczności i wygody stosuje się zatem przednie kartki przycięte w połowie.

Same skoroszyty plastikowe również mogą być dość zróżnicowane; na przykład, nie w każdym przypadku są one przezroczyste. Poszczególne skoroszyty różnią się od siebie również pod względem zastosowanych w nich mechanizmów, bowiem nie zawsze występują tutaj jedynie te standardowe rozwiązania. Warto w takim razie zapoznać się z nimi nieco bliżej aby mieć pewność, że wybieramy wśród nich rzeczy które zapewnią nam maksymalną wygodę w codziennym użytkowaniu.

O nas

logo-footer

Najczęściej czytane

Teczki do przechowywania dokumentów
Jak wybrać idealny zszywacz?
Rodzaje taśm spotykanych w biurze

Świeże newsy branżowe

Artykuły biurowe - gdzie przechowywać?
Skoroszyty – nieocenione w każdym biurze
Jak poprawiać błędy w pisanym tekście?
© Copyright eartykulybiurowe.pl | All Rights Reserved.