Ostatnio dodane

Rodzaje taśm spotykanych w biurze

rodzaje taśm biurowychMówienie o klasyfikacji taśm klejących nie jest prostym zadaniem z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że nie wszystkie są przeznaczone do zastosowań biurowych, a właśnie takie znajdują się w centrum naszej uwagi. Nawet taśmy wykorzystywane w biurze nie stanowią jednak monolitu, a różnice, z jakimi mamy do czynienia pomiędzy nimi, potrafią być znaczące. Na pierwszy plan wysuwają się taśmy przeźroczyste, te bowiem cieszą się największą popularnością. Tworzy je pasek tworzywa sztucznego pokryty klejem i zwinięty w rolkę, wychodzi się przy tym z założenia, że im bardziej przeźroczysta jest tego rodzaju taśma, tym lepiej dla jej użytkowników.

 

Rozmiary bywają dość zróżnicowane. Szerokość waha się na ogół od 12 do 14 milimetrów, taśmy potrafią mieć przy tym ponad trzydzieści metrów długości. Oczywiście, taśmy matowe wcale nie są postrzegane w kategoriach zła koniecznego. Charakteryzuje je przecież nie tylko biało-mleczny kolor, ale i to, że można po nich pisać. Co więcej, gdy dociśnie się je do podłoża, taśmy takie stają się niemal niewidoczne, a co za tym idzie – nie trzeba obawiać się o to, że pozostawią ślad na kopiach. Taśmy tego typu są solidne, gdy zaś będziemy je odklejać we właściwy sposób możemy mieć pewność, że nie uszkodzą powierzchni, co jest istotne zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z powierzchniami gładkimi. Kolejną grupę stanowią taśmy odklejane, można bowiem liczyć na to, że będą stosowane wielokrotnie bez straty nie tylko dla zaklejanych powierzchni, ale i dla jakości samego rozwiązania.

 

Nieco inne zadanie mają do spełnienia taśmy dwustronne, te bowiem nie mają za zadanie łączenie krawędzi, ale sklejanie płaszczyzn. Taśmy montażowe możemy uznać za jedną z odmian taśm dwustronnych, zazwyczaj jednak sięgamy po nie w sytuacji, w której musimy zmagać się z wyjątkowo wymagającą powierzchnią. Taśmy pakowe są szersze i dłuższe od tych, których zazwyczaj używamy w biurze, w zależności od naszych potrzeb możemy przy tym zaopatrzyć się zarówno w modele przeźroczyste, jak i szare. Zakleja się za ich pośrednictwem nie tylko paczki, ale również kartony.

O nas

logo-footer

Najczęściej czytane

Teczki do przechowywania dokumentów
Jak wybrać idealny zszywacz?
Rodzaje taśm spotykanych w biurze

Świeże newsy branżowe

Artykuły biurowe - gdzie przechowywać?
Skoroszyty – nieocenione w każdym biurze
Jak poprawiać błędy w pisanym tekście?
© Copyright eartykulybiurowe.pl | All Rights Reserved.