Ostatnio dodane

Kleje biurowe – najważniejsze informacje

Właściwości kleju biurowegoW każdym biurze czasem zdarza się sytuacja, że trzeba coś ze sobą złączyć – używa się wówczas na przykład zszywacza, ale jako że z pewnością podziurawi on daną kartkę, najczęściej do tego zadania stosowany jest klej. Niezwykle istotne jest też, aby powierzchnie klejone nie były zdeformowane – wszak kiedyś być może zajdzie potrzeba ich odklejenia. Dlatego też nie mogą być ze sobą zlepione zbyt mocno – a zatem nie można stosować zbyt mocnego kleju. Co więc jest odpowiednie dla tego typu dokumentów? Znany wszystkim klej biurowy! 

Wspomniane już kleje niepermanentne – czyli takie, które jednocześnie sklejają powierzchnie, pozostawiając jednak możliwość ich późniejszego rozklejenia bez zniszczeń na papierze czy kartonie - to na przykład klej scotch up lub Pritt Compact Non-Permanent. Ponieważ są małe, warto posiadać w biurze również klej ReMount firmy 3M, który można zastosować do większych powierzchni. Warto wiedzieć, że nie istnieje jeden rodzaj kleju biurowego – nawet jeśli niektórym tak się właśnie zdaje. Istnieją ich różne typy, a podziału dokonuje się zazwyczaj ze względu na sposób aplikowania.

 

W sztyfcie, w płynie, a może w pisaku? Oto wszystkie rodzaje klejów biurowych:

- klej w sztyfcie - Wprowadzone zostały w roku 1969 i od tego czasu są najpopularniejszym rodzajem klejów biurowych. Powstają w różnych wielkościach, dzięki czemu można dostosować je do wybranej powierzchni. Jeśli pragniemy wiedzieć, na którą jej część już nałożyliśmy klej, można zdecydować się na te barwione (na przykład 3M Scotch 6108). Po wyschnięciu bledną i stają się bezbarwne, zatem nie pozostawią żadnych śladów na klejonych powierzchniach. W chwili używania zaś nie przeoczymy żadnego fragmentu, dzięki czemu całość zostanie sklejona elegancko i dokładnie.

- klej w tubie - Wcześniej były popularne, lecz obecnie – zapewne z uwagi na nieco niewygodne używanie – nie są już tak chętnie kupowane.

- klej na taśmie - To coś podobnego do korektora w taśmie. Warstwa kleju jest nakładana równomiernie, więc nie musimy się obawiać, że cokolwiek zostanie sklejone krzywo lub też, że na powierzchni papieru powstaną grudki i fałdy.

- klej w płynie - Klej w plastikowych buteleczkach i z pędzelkiem do nakładania. Wygodne opakowanie sprawia, że zawsze wiemy, ile kleju nam jeszcze zostało.

- klej w aerozolu - Klej, dzięki któremu można łatwo skleić wielkie powierzchnie, ponieważ po rozpyleniu jest gotowy do użycia. To na przykład wspomniany klej ReMount firmy 3M.

- klej w pisaku - To klej oszczędny i bardzo wygodny – nie tylko w użyciu, lecz również w przechowywaniu, ponieważ można go trzymać z długopisami i ołówkami. Sam je przypomina.

O nas

logo-footer

Najczęściej czytane

Teczki do przechowywania dokumentów
Jak wybrać idealny zszywacz?
Rodzaje taśm spotykanych w biurze

Świeże newsy branżowe

Nowa Norma: Rozwiązania biurowe, które pomogą Ci wrócić do pracy
5 trendów technologicznych, które będą miały wpływ na środowisko biurowe...
Usługi zarządzania drukiem w porównaniu z kosztem jednej kopii
© Copyright eartykulybiurowe.pl | All Rights Reserved.